PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677578}
5,6 26 373
oceny
5,6 10 1 26373
6,1 30
ocen krytyków
Czerwony pająk
powrót do forum filmu Czerwony pająk

Mam wrażenie, że prawdziwą zmorą polskiego kina ostatnich lat są tragicznie napisane scenariusze. Tak samo jest i w tym przypadku. Związek przyczynowo-skutkowy praktycznie żaden, szczątkowy. Dialogi... od czapy rzucane zdania nie wiadomo o czym i po co. Nikt tak nie rozmawia, ale chyba ma być „głęboko” i mrocznie. Poza tym, jak często w polskich thrillerach, ogromna ilość scen ciszy, albo ujęć w których bohater stoi, siedzi albo na kogoś patrzy. Ot tak. Coś strasznego. Nie wiem na ile w ten sposób jest to rozpisane w scenariuszu, a na ile rezyser takie sceny dodaje/rozciąga, ale ogólnie rzecz biorąc to kolejny film o mordercy który niedawno widziałem (wcześniej ogladalem „Amok”), na którym zgrzytałem zębami dlaczego filmy mające ciekawe tematy będące właściwie samograjami są tak źle pisane i realizowane. Ma sa kra

buzzkill

Dokładnie. 100% poparcia i refleksja tych samych wniosków. Dodam, że w Hollywood za dobry scenariusz potrafią zapłacić nawet 4 mln dolarów, ale przeciętna za scenariusz dla filmu 300 -500 tys. dol. W Polsce założę się, że płacą grosze dla scenarzystów, więc mało jest dobrych fachowców z ciekawymi pomysłami na fabułę (a to one są w cenie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones