PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3980}
5,6 5 216
ocen
5,6 10 1 5216
3,8 4
oceny krytyków
Avalon
powrót do forum filmu Avalon

Witajcie; ostatnio pozyskałem Avalon z angielskim dubbingiem; okazało się, że w scenach, w których w oryginale Ash nic nie mówiła, w tejże wersji prowadzi narrację. To ona opowiada całą historię w filmie; ową zdubbingowaną wersję obejrzę na dniach, niżej zaś zamieszczę narrację Ash z końcowej sceny (aby ukazać, jak bardzo te wstawki narracyjne mogą zmienić postrzeganie i odbiór filmu):

"- Murphy mylił się co do wielu rzeczy, lecz jest coś o czym wiedział. Rzeczywistość jest wyborem w to co wierzymy. A to kto kontroluje grę... Wybrałam wiarę... To ja..." - głupi i być może naiwny cytat, a rozwiązuje sporo kwestii.

strysio

Co więcej, wydaje mi się że samych scen jest o jakieś 2-3 minuty więcej!

--> dodam jeszcze że dystrybutorem tej wersji jest Mirmax, jest to więc kopia dedykowana na rynek amerykański, co by jankeski lepiej zrozumieli ten film.

ocenił(a) film na 8
strysio

Musze obczaić, dziękuje za Info.

strysio

Komentarz z jednej z recenzji na imdb
One caveat... the Miramax version is rubbish. The translations are horrible and stupid. Literally you lose half the meaning of the film. At one point Ashe is talking to the Gamemaster discussing Avalon (the mythic island) and discussing Odin and the helmet of forgetting... right as she puts the VR helmet on. In the Miramax version... the Gamemaster just says "be careful it's dangerous in there"... etc. Not even close, it's like they didn't bother even attempting a real translation, pathetic.

ocenił(a) film na 10
strysio

Wielkie DZIĘKI! Tego właśnie szukałem ( wskazówek do interpretacji zakończenia, które już wprawdzie jakoś rozkorzeniłem w poprzednim poście -polecam odp. w temacie "Cudo!" ).
Dodam ciekawostkę, że co do tego cytatu (od Ash, która wybiera wiarę, iż kontroluje grę -jestem jak ona, też od niedawna w to ufam:)
To paradoksalnie możliwa sprawa, komunikowanie i stopniowe utożsamienie się z własnym duchem (ponad świadomością, ukrytym "ja"). W tym miejscu chciałbym polecić jakiś opowiadający o tym film, ale "Revolver" nie wydaje się być najlepszym przykładem więc proponuję coś z YouTube:

1. z rozwoju osobistego -"Przejęcie kontroli nad własnym życiem_cz1"
http://www.youtube.com/watch?v=bmJ6FUYWKIw&context=C4e194e8ADvjVQa1PpcFMCKY3WW7s Y3ArHv057WqpSVGlYWVN5VZU=

lub
2. z ezoteryki o tajemnicach duchowości -"Największe odkrycie wszechczasów! [PL Napisy] "
http://www.youtube.com/watch?v=gv7y4W9p3SM

Poszerzenie wiedzy, rozwój świadomości, otwiera olbrzymie możliwości (włącznie od odnalezienia się poprzez umiejętne poruszanie, aż po przejęcie kontroli nad grą w tym jednak ostatecznie jakby informacyjnym matriksie:)

zjonizowany

trafiłem na ten post przez tytuł ("Dwie wersje filmu")... ciekawe że wspominasz o "Revolver", bo również tego filmu występują dwie wersje, które znacząco się różnią jeśli chodzi o losy bohaterów... i naszej interpretacji filmu w zasadzie też

ocenił(a) film na 10
IAmDK

O nie wiedziałem, że Revolwer miał dwie wersje. Dzięki -poszukam kiedyś (znaczy, zlecę to podświadomości i ona mnie poprowadzi poprzez przypadki i sploty okoliczności, tak jak dziś trafiłem na 2 ciekawe filmy). Ex mahina i w Stronę słońca (interesując się ostatnio sztuczną inteligencją, którą odnoszę wrażenie, że jest nasz świadomy umysł).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones